To miejsce cywilizowanej i pomocnej dyskusji

Serwis space.lh.pl to wspólna społeczna przestrzeń, w której dzielimy się umiejętnościami, wiedzą i zainteresowaniami poprzez dyskusję. Poniższe wytyczne nie stanowią twardych reguł, a jedynie wytyczne, pomagające utrzymać kulturalną dyskusję.

Dodaj coś pozytywnego od siebie!

Pomóż nam uczynić to miejsce doskonałym miejscem do dyskusji, dodając zawsze coś pozytywnego do rozmowy.

Jednym ze sposobów poprawy dyskusji jest odkrywanie tych, które już się odbywają. Zanim zaczniesz własny temat, zobacz, czy podobny wątek nie został już poruszony.

Bądź uprzejmy, nawet gdy się nie zgadzasz.

Jeśli masz inne zdanie, pamiętaj, żeby krytykować pomysły, a nie ludzi. Unikaj obrażania, ataków osobistych. Zamiast tego, dostarczaj przemyślanych spostrzeżeń, które poprawią jakość dyskusji.

Twój udział ma znaczenie

Nasze dyskusje kształtują atmosferę tego miejsca dla każdego nowego uczestnika. Pomóż nam wpływać na przyszłość społeczności, angażując się w wartościowe rozmowy oraz unikaj tych, które takie nie są.

Jeśli widzisz problem, zgłoś go!

Administratorzy posiadają specjalne uprawnienia; są odpowiedzialni za to forum. Jednakże, również Ty masz swoją rolę. Dzięki Twojej pomocy moderatorzy mogą pełnić rolę wspierających społeczność, a nie tylko sprzątających.

Jeśli trafisz na szkodliwe wpisy czy zachowania, nie odpowiadaj i nie daj się sprowokować. Odpowiadanie na nie tylko pochłania Twoją energię i marnuje czas wszystkich. Po prostu zgłoś to. Jeśli zgromadzi się wystarczająca liczba zgłoszeń, zostaną podjęte działania, automatycznie lub poprzez interwencję moderatora.

W celu utrzymania naszej społeczności, moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usuwania treści oraz kont użytkowników z dowolnego powodu i w dowolnym momencie. Moderatorzy nie sprawdzają nowych postów z góry; moderatorzy i operatorzy strony nie ponoszą odpowiedzialności za treści publikowane przez społeczność.

Zawsze zachowuj kulturę

Nic nie niszczy zdrowej dyskusji jak chamstwo:

  • Bądź uprzejmy. Nie publikuj niczego, co rozsądna osoba uznałaby za obraźliwe, agresywne lub mowę nienawiści.
  • Trzymaj poziom. Nie publikuj niczego obscenicznego ani seksualnie eksplicitnego.
    *Szanujmy się nawzajem. Nie dręcz, nie nękaj ani nie upokarzaj nikogo, nie podszywaj się pod innych ani nie ujawniaj ich prywatnych informacji.
  • Szanuj nasze forum. Nie publikuj spamu ani natrętnych treści reklamowych.

Te zasady nie są ściśle określone z precyzyjnymi definicjami - unikaj pojawienia się jakiejkolwiek z tych rzeczy. Jeśli masz wątpliwości, zastanów się, jakbyś się poczuł, gdyby twój post został opublikowany na pierwszej stronie głównej ważnego serwisu informacyjnego.

To jest publiczne forum, a wyszukiwarki indeksują te dyskusje. Nie używaj wulgarnego języka i nie umieszczaj niecenzuralnych obrazów lub linków do obraźliwych stron.

Zachowaj porządek

Staraj się trzymać wytyczonej hierarchii, abyśmy większość czasu poświęcali na dyskusję, a nie sprzątanie po sobie.

  • Nie zakładaj tematu w niewłaściwej kategorii.
  • Nie publikuj tego samego w kilku tematach lub w kilku kategoriach jednocześnie.
  • Nie odchodź od tematu rozmowy w trakcie trwania dyskusji.

Publikuj tylko treści, do których masz prawo

Nie wolno publikować niczego, co należy do kogoś innego, bez zgody. Nie wolno publikować opisów, linków ani metod kradzieży własności intelektualnej (oprogramowania, wideo, audio, obrazów) lub łamania innych praw.

Warunki użytkowania

Tak, kwestie prawne są dla większości mało interesujące, ale musimy się wzajemnie chronić – również Ciebie, i Twoje dane – against przed osobami mało przyjaznymi. Mamy regulamin serwisu, który obowiązuje wszystkich uczestników dyskusji. Korzystając z serwisu, wyrażasz też zgodę na naszą politykę prywatności.