Problem w ustawieniach czytania

Witam serdecznie, mam problem związany z brakiem ustawień strony statycznej w ustawieniach czytania. Ustawienia strony statycznej w ogóle się nie wyświetlają, nie mam możliwości ustawić strony głównej, bo w ogóle nie widnieją takie opcje. W sekcji dostosuj również nie mam ustawień strony głównej. Czy ktoś ma pomysł co z tym można zrobić?

Aby ustawić stronę statyczną jako stronę główną w WordPressie, wykonaj poniższe kroki:

  1. Utwórz stronę statyczną:
  • Zaloguj się do panelu administracyjnego WordPressa.
  • Przejdź do sekcji Strony w menu po lewej stronie.
  • Kliknij Dodaj nową.
  • Wpisz tytuł swojej strony, np. “Strona główna”.
  • Wypełnij treść strony według własnych potrzeb.
  • Kliknij Opublikuj, aby zapisać stronę.
  1. Utwórz stronę dla wpisów bloga (opcjonalnie):
  • Ponownie przejdź do sekcji Strony i kliknij Dodaj nową.
  • Wpisz tytuł, np. “Blog”.
  • Nie musisz dodawać żadnej treści, jeśli chcesz, aby ta strona wyświetlała wpisy bloga.
  • Kliknij Opublikuj, aby zapisać stronę.
  1. Ustaw stronę statyczną jako stronę główną:
  • Przejdź do Ustawienia w menu po lewej stronie i wybierz Czytanie.
  • W sekcji “Strona główna wyświetla” wybierz opcję Strona statyczna.
  • W polu Strona główna wybierz stronę, którą utworzyłeś jako stronę główną (np. “Strona główna”).
  • W polu Strona wpisów wybierz stronę, którą utworzyłeś na potrzeby wyświetlania wpisów bloga (np. “Blog”). Jeśli nie chcesz mieć oddzielnej strony na bloga, możesz to pole zostawić puste.
  • Kliknij Zapisz zmiany, aby zastosować ustawienia.
  1. Dostosuj menu nawigacyjne (opcjonalnie):
  • Przejdź do Wygląd i wybierz Menu.
  • Upewnij się, że Twoje menu zawiera odnośniki do utworzonych stron, takich jak “Strona główna” i “Blog”.
  • Możesz przeciągać i upuszczać elementy, aby zmienić kolejność.
  • Kliknij Zapisz menu, aby zapisać zmiany.

Po wykonaniu tych kroków Twoja strona główna będzie wyświetlała utworzoną przez Ciebie stronę statyczną. W razie potrzeby możesz dalej dostosowywać jej wygląd i treść za pomocą edytora stron oraz wtyczek WordPressa.